Filozofie

Ve svém poradenství používám celostní (holistický) přístup k člověku. Na člověka nahlížím vždy jako na jedinečnou bytost, s individuální péčí a se zohledněním jeho vlastních potřeb a požadavků, zároveň však jako na celek, bez oddělování či škatulkování jednotlivých problémů.

Vždy vycházím z komplexní diagnostiky, zohledňuji rovnocenně všechny skutečnosti, jako např. Váš zdravotní stav a příčinu Vašeho stavu a potravin, které souvisí s Vaší současnou nerovnováhou, zohledňuji stresové faktory a psychosomatiku, spánkový režim, pohybovou aktivitu, užívané léky, provádím podrobný monitoring Vašeho současného (ale i nově nastaveného) způsobu stravování, vyhodnocuji Váš metabolismus a hledám ta nejvhodnější řešení právě pro Vás, protože jsem přesvědčena, že vše je ve vzájemném vztahu a úzce spolu souvisí.

Zohledňuji také souvislost mezi orgány- stavem, který probíhá uvnitř našeho těla s různými projevy probíhajícími na našem těle (špatný stav vlasů, kůže, nehtů, ale také chování-hyperaktivita, nedostatek energie apod.).

Respektuji individualitu každého člověka, proto mé poradenství, ale také jídelníček sestavím s ohledem na příčinu Vašeho problému, se zohledněním Vašeho metabolického typu, s ohledem na Vaší energetickou bilanci, s uplatněním principů termiky, určením vhodných a nevhodných potravin, s ohledem na Vaše přirozené potřeby. Zohledňuji fakt, že metabolismus každého z nás reaguje na jednotlivé potraviny odlišným způsobem. Co je vhodné pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému!

Jsem přesvědčena, že není vhodné cokoliv striktně zakazovat nebo nařizovat. Pomohu Vám nastavit pouze směr, kterým se ve výživě můžeme společně vydat. Sebezdravější jídlo nám nijak neprospěje, pokud ho nebudeme chtít konzumovat nebo ho dokonce budeme striktně odmítat, pak nám naopak může i více ublížit než pomoci, proto je důležité, doporučit takové jídlo, které Vám bude chutnat a budete z něj mít užitek a radost.

Ke každému klientovi přistupuji s velmi osobním přístupem. Má doporučení si odnesete zpracované v tištěné formě (u vybraných programů), obecná doporučení Vám zašlu e-mailem.
Během naší společné cesty za zdravou stravou a úpravou stravovacího režimu, jsem Vám kromě osobních schůzek k dispozici také formou e-mailu a sms.

Nenabízím žádné doplňky stravy. Mým cílem je, aby se zdravá strava stala součástí Vašeho života.

Můžeme se společně vydat na cestu úpravy vaší stravy – vašeho nového životního stylu!