Která hodina je pro čchi kung nejvhodnější?

slunceMůže být některá doba vhodnější a jiná méně? Mám se vázat na to, v kterou dobu mám cvičit?

Samozřejmě i z tohoto můžeme udělat naprostou alchymii a vědu. Ptám se ale, zda je to nutné a zda není prostě nejpřirozenější následovat potřeby svého těla a duše, která je natolik inteligentní, že ví přesně, co potřebuje.

Někdy si ovšem my sami potřebujeme definovat, kde zrovna se na té pomyslné ose energií nacházíme. Pokud bychom se na to však opravdu chtěli podívat z hlediska energií, tak asi klíčovým faktorem je jen to, kolik jinové a jangové energie v sobě momentálně máme a která převažuje.

A jak to mohu poznat? Pokud cvičím v noci, přijímám do sebe více jinové noční energie, naopak cvičením ve dne přijímám více jangové denní energie. Tím mohu vědomě vyrovnávat své energie zpět do svého středu, pokud vím, kterou zrovna potřebuji doplnit.

Na druhou stranu cvičení je natolik harmonizující a naše tělo natolik inteligentní, že samotný čas není prostě důležitý.

Cvičení a každá sestava je koncipována tak, že vyrovnává všechny energie v těle k naprosté harmonii. Takže pokud máte potřebu cvičit brzo ráno nebo pozdě v noci, prostě jí následujte. Není nic jednoduššího a radostnějšího než se osvobodit od myšlenek a pravidel, následovat intuici a užívat si pocit naprosté radosti.

A kdy cvičím já sama? V podstatě kdykoliv je to možné…následuji intuici a spoléhám se na svůj vnitřní kompas. Užívám si radost z přítomného okamžiku a prožitku, který mi to dává.

Užijte si své cvičení a harmonii ve svém těle i duši a cvičte tak, jak vám to vaše možnosti umožňují a jak vám to dělá radost.

 

Sdílej:Share on Facebook