Také máte neděli v pondělí?

nedele

V NE-DĚLI se přeci nedělá, je to čas relaxace a čas odpočinku! Je potřeba obnovit sílu, načerpat energii, jen tak být.

 

 

 

 

1. Odpočívejte - bez výčitek si užívám přítomný okamžik a nicnedělání v plném rozsahu. :-) Každý odpočíváme jinak a dělejme tedy to, o co si naše tělo i duše říká. O krátkou procházku, o čtení knížky, já si třeba taky užívám si rodinu, vařím dobroty a nebo se snažím nedělat nic jen tak být a pozorovat vše kolem sebe. Zachytit každý okamžik do své paměti naplno. Nezapomeňme ale, že nedělat nic je ovšem těžší než dělat „něco“. Nehledě na to, že nědělat nic je také vlastně činnost. (Tuto větu rád říká můj muž :-) ) A tak to prostě nechte plynout, jen tak buďte, o nic neusilujte a nechte to přicházet. Ať se tím nicneděláním moc nevyčerpáte!

2. Obnovujte energii – jak jinak než pohybem-čchi kung/qigong je proto ideální. Už jste dnes něco pro sebe udělali? Už jste se protáhli, cvičili čchi kung nebo něco jiného? Že se to v neděli nedělá? Vážně? Ale třeba vyčistit si zuby je také činnost…Tak se nebojte udělat o krok navíc, odměna v podobě energie vás nemine. Obnovujte energii také hlubokým dýcháním, spánkem, relaxací nebo relaxační koupelí při svíčkách.

3. Dopřejte klid své duši – relaxujte s hudbou nebo jen za zvuku přírody – zpěvu ptáků, stromů, větru.

4. Uvolňujte se a užívejte si – zapalte si vonnou svíčku, zapálte oheň v krbu nebo si užívejte vůní přírody.

5. Dopřávejte si lásku – už jen tím, že o sebe pečujete! Dopřávejte si pocit rodiny, lásky a sounáležitosti sobě i všem kolem sebe.

6. Dávejte dary – v podobě milého slova, času nebo společné péče. Pojďme si užívat to vše společně s těmi, které milujeme. Potěšte se milým slovem, vzkazem, pozorností nebo překvapte vyjímečnou snídaní plnou vůní a barev.

7. Obyčejné věci- proměňme to obyčejné ve zcela vyjímečné chvíle. Takové, na které se nezapomíná a které chcete, ať nikdy neskončí. Věřte, že můžete a že si je zasloužíte!

8. Důvěřujte- nepřestávejte mít naději v sebe a své schopnosti, užívejte si čím jste byli obdarování a udělejte z toho přednost. Důvěřujte ve své dary!

9. Vážte si darů a děkujte – vážte si toho jak žijete, pro mě je to dar, který přijímám a vědomě si tvořím svůj příběh a svojí životní cestu. Každá zkuženost mě posouvá vpřed a je pro mě darem, i když smysl toho daru nemusím v přítomném okamžiku rozpoznat. Učme se přijímat to, co příchází.

 

Prostě a jednoduše buďte ŠŤASTNÍ, nezapomínejte na sebe! DOVOLTE SI TO A UŽÍVEJTE SI TO! Věřte, že můžete! :-)

Jste-li maminka, tak jako já a o víkendu se staráte o svojí početnou rodinu na plný úvazek, tak si najděte v kterýkoliv jiný den svojí vlastní NE-DĚLI a bez výčitek si jí užijte! Mějte čas pro sebe, pro svojí relaxaci! Jen díky tomu, budete mít sílu i na péči o ostatní!
Já si velmi často dělám neděli jednoduše v pondělí. :-) Nehledejte v tom složitosti, otevřete oči a roztáhněte křídla…

Sdílej:Share on Facebook