Proč zrovna čchi kung?

lucka-venkuJaké všechny výhody může mít? Proč zvolit zrovna toto cvičení a prožitek?

Díky pomalým a ladným pohybům rozproudíme energii v těle. Většina lidí začne ve svém těle vnímat energii a  změny již během prvních pár hodin cvičení, někteří během dvou měsíců.

Díky rozpohybované čchi-  energii se zprůchodňují zablokovaná místa na těle a energie může volně proudit a vyživovat všechny orgány. Tím dochází k celkové regeneraci.

 

 

 

Čchi kung rozvíjí vnímání energie, učí nás s ní pracovat, vede nás do našeho středu. Pracujeme s dechem a pohybem.

Učí nás rozvíjet naší vnitřní životní sílu. A tím být odolnějšími také na různé běžné životní situace.

Díky pomalým, ale velmi intenzivním pohybům se spojujeme  s naším středem. Naše pozornost se obrací hluboko dovnitř nás samotných. Stáváme se součástí všeho a probouzíme intuici. Spojujeme se s něčím co nás samotné přesahuje.

Během pohybu relaxujeme a naše tělo uvolňujeme, pracujeme s dechem a pohybem naprosto nenásilnou formou. Učíme se ovládat a prodlužovat svůj dech. Je to dokonalé spojení dvou v podstatě protichůdných činností - relaxace a pohybu. Proto tak často mluvíme o meditaci v pohybu.

Uvolňujeme svoji mysl. Kombinací několika činností – pohybu, dechu, poslechu hudby zaměstnáváme a  cíleně vedeme naší mysl k našemu vnitřnímu já a tím se nemá šanci prosadit.

Osvobozujeme naše tělo, na vlně pohybu prožíváme pocity uvolnění, při maximálním možném efektu jeho zapojení. Rovnoměrně zapojujeme celé tělo, také náš střed těla. Získáváme větší fyzickou sílu, zpevňujeme se a zároveň přitom prožíváme až pocity letu.

Čchi kung nelze považovat jen za cvičení. Pokud bychom čchi kung jen cvičili, jeho efekt nebude tak rozsáhlý. Pokud jsme správně vedeni k jeho praktikování, dokážeme využít celý potenciál, který nám právě čchi kung nabízí.

Začneme se cítit skvěle ve svém těle i na duši, postupně začneme vnímat pozitivní změny v našem životě, které nám právě prožitek čchi kungu dává. Vede nás to tedy k celkové harmonii, pocitu rovnováhy a vnitřnímu klidu.

 

Sdílej:Share on Facebook